Петковић: Канцеларија за КиМ ће помоћи породици Божић
Директор Канцеларије за Косово и Метохију др Петар Петковић објавио је на свом Фејсбук налогу да је током боравка на Косову и Метохији разговарао са Бобаном Божићем из Племетине коме је у пожару 5. августа изгорело готово комплетно имање и да је договорено на који се начин додатно може помоћи овој породици.
“ Током боравка на Косову и Метохији разговарао сам и са Бобаном Божићем из Племетине коме је у пожару 5. августа изгорело готово комплетно имање. Још тада смо као Канцеларија за Косово и Метохију упутили ургентну помоћ, а сада смо договорили и на који начин додатно можемо да помогнемо овој породици да стане на ноге и обнови оно што су годинама стварали.
Бобан у Племетини живи са супругом и троје деце, домаћин је који се бави пољопривредом, обрађује 70 хектара земље, уз фарму са 50 музних крава.
У пожару му је изгорело 15.000 бала луцерке и 2.500 бала сламе.
Важно је да разговарамо и држимо се заједно, јер само тако можемо истрајати на Косову и Метохији. Наш народ у покрајини нема никог ближег од своје државе Србије”, написао је у објави Петковић.