У јутарњим сатима кренули да гласају у Врању
Срби из Косовског Поморавља
Срби из Косовског Поморавља су у већем броју већ у јутарњим сатима данас кренули пут Врања како би гласални на референдуму о промени Устава у области правосуђа организован од стране Републике Србије. Многи су на гласање отишли сопственим аутомобилима, а неки и аутобусима у оквиру организованих полазака.
У селу Горње Кусце код Гњилана је испред овдашње осмогидишње школе организован миран протест мештана због чињенице да приштинске власти нису дозволиле да се гласа на простору Косова и Метохије.
Подсетимо да данас Срби с Косова и Метохије на рефереднуму гласају у Рашки, Врању, Новом Пазару и Куршумлији, а након што је косовска скупштина забранила да се гласање одвија на просотору Косова и Метохије.
С.И.